Dobiegła końca kolejna odsłona Powiatowej Ligi Szachowej przeznaczonej dla uczniów szkół podstawowych. W rozgrywkach wzięło udział 101 młodych szachistów z całego regionu. W trakcie czterech szachowych potyczek rozgrywanych w Mazańcowicach, Rybarzowicach, Porąbce a na zakończenie w bielskim Starostwie Powiatowym uczniowie z ZSP z Grodźca zaprezentowali wysoki poziom. Alicja Czech i Nikodem Kawulok wrócili z medalami
za zajęcie III miejsca w swoich kategoriach. Bardzo dobrze grała Dominika Kwaterska zajmując w klasyfikacji końcowej czwartą pozycję. Cały zespół prezentował wysoki poziom przygotowania i uzyskał puchar za zajęcie III miejsca w kategorii drużynowej. Zwycięstwa odniesione przez Przemysława Golik, Jakuba Grudzień i Alana Frycz w dużym stopniu przyczyniły się do sukcesu naszej reprezentacji.

Szachy w szkole to nie tylko sposób spędzania czasu w trakcie zajęć świetlicy. Zawodnicy z Grodźca przygodę z szachami rozpoczynają już od pierwszej klasy. Gra rozwija u uczniów logiczne myślenie, planowanie, koncentrację i tym samym podnosi wyniki w nauce. Dzięki szachom uczniowie zdobywają hobby, które pomaga im budować poczucie własnej wartości i nawiązywać nowe przyjaźnie.

Agnieszka Kukioła

Leave a Comment